Demirdöküm Kombiye Su Doldurma

 

Kombi cihazları özellikle de sıcak su için sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yüzden de içerisinde bulunan suyun zamanla azalması normal bir durumdur. Normal olmayan durum ise kombinin suyu sıklıkla bitirmesi kullanıcının da sıklıkla Demirdöküm kombiye Demirdöküm Kombiye Su Doldurmasu basmak durumunda kalmasıdır. Bu tür durumlarda mutlaka teknik servislerden destek ve yardımlar alın. Şimdi kombiye su basmayı bilmeyen tüketicilerimizi Sultanbeyli Demirdöküm Kombi Servisi olarak konu hakkında bilgilendirelim. Kombinizin ekranında bulunan bar göstergesi 1 in altında ise ve kombiniz kırmızı ışık uyarısı veriyorsa suyu eksilmiş ya da bitmiş demektir. Bu durumda kombinizin ihtiyacı olan suyu vermeniz gerekmektedir. Yani Demirdöküm Kombiye Su Doldurma işlemini yapmanız gerekmektedir. İşlemin yapılabilmesi için dolum vanasına ihtiyaç vardır. Dolum vanası kombinin altında yer alır.

Demirdöküm Kombiye Su Doldurma videosunu izleyerek de bu işlemi uygulayabilirsiniz.

 

Demirdöküm Kombiye Su Doldurma

Tüketicilerimiz genellikle boru bağlantıları üzerinde buluna vanalar ile ya da kombinin altında bulunan emniyet ventili ile dolum vanasını karıştırmaktadır. Dolum vanası basınç göstergesinin alt kısmında kalmaktadır. Şekil bakımından bazen düğme biçiminde olurken bazen de çevirmeli musluk biçimindedir. Çevirdiğiniz zaman su bastığınızı anlarsınız çünkü kombiden su sesi gelir. Bunun yanı sıra gözünüz mutlaka basınç göstergesinde olsun ki kombiye fazla su basmayın. Basınç 1 ile 2 bar arasına geldiğinde dolum vanasını kapatın ki kombi basıncı yükselmesin. Aksi durumda kombi fazla suyu tahliye etmek durumunda kalacak ve emniyet ventilinden su akmaya başlayacaktır.

Bu nedenle de Sultanbeyli Demirdöküm Servisi olarak önerimiz işlemi uyguladıktan sonra mutlaka doldurma musluğunu kapatın. İşlemi eğer uyguladıysanız yakınlarınıza da kombiye su basma konusunda yardımcı olabilirsiniz. Bunun dışında işlemi uygulayamadıysanız teknik destek amaçlı çözüm merkezimizi de gün boyu arayarak kombime nasıl su basabilirim diye sorabilir gereken yardımları alabilirsiniz. Sultanbeyli Demirdöküm Servis olarak sizlere her zaman için bu konuda gereken bilgileri sunarak elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Bu uygulamanın yapılması basit olduğundan önce parçayı cihazda bulmaya çalışın. Bulduktan sonra parçayı nazikçe çevirin. İşlemi yapamadıysanız ancak bu durumda servis yardımı alın ya da bize ulaşın sizlere yardımcı olalım.